“Engel Tanımaz Hedeflerin Yol Arkadaşı: Spor Fizyoterapisti” Başlıklı Söyleşi Gerçekleştirildi

Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nün II. Kariyer Günleri etkinliği kapsamında “Engel Tanımaz Hedeflerin Yol Arkadaşı: Spor Fizyoterapisti” temalı bir söyleşi düzenlendi.

Girne Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüveyde Bundak, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fzt. Özge Çakır, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı söyleşi 17 Mayıs 2022 tarihinde saat 15.00’de Prof. Dr. İlkay Salihoğlu Cumhuriyet Salonu’nda gerçekleştirildi.

Söyleşiye konuşmacı olarak Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Bedensel Engelliler Federasyonu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kezban Bayramlar katılırken moderatörlüğünü ise Yrd. Doç. Dr. Fzt. Özge Çakır yaptı.

Prof. Dr. Kezban Bayramlar hem klinisyen hem akademisyen olarak başarılarla dolu 33 yıllık kariyer yolculuğunu, keyifli bir sohbet havasında öğrencilere aktardı.

Genç meslektaş adaylarına, engelli sporunun önemi ve dünya perspektifinde gelişim sürecini anlatan Prof. Dr. Bayramlar, paralimpik oyunlarında ve çeşitli Avrupa şampiyonluklarında fizyoterapist olarak katkılarını ve deneyimlerini paylaştı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kezban Bayramlar, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bilim Dalı’nın bireye bağımsız ve kaliteli bir yaşam kazandırmadaki temel fonksiyonunun engelli sporuyla nasıl anlam kazandığını samimi ve içten bir dille aktardı.

Öğrencilere çok yönlü olmaları ve ikinci bir uzmanlık dalı seçmeleri tavsiyelerinde de bulunan Prof. Dr. Bayramlar öğrencilerin sorularına verdiği cevaplarla kariyer hedeflerine de ışık tuttu.
Söyleşinin sonunda Girne Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rüveyde Bundak Prof. Dr. Kezban Bayramlar’a etkinliğe katılımından dolayı teşekkür ederek bir plaket sundu.